Stopy ve sněhu

29. září 2006 v 1:04
1Budeš potřebovat
Barvy na textil (můžeš se setkat se 2 druhy - zažehlovacími a nezažehlovacími, my použili nezažehlovací, ale jediný rozdíl je v tom, že po použití těch zažehlovacích barev musíš látku po rubu přežehlit), štětec, větší bramboru (obyčejný exemplář ze zeleniny:-), nůžky, bavlnky, metr, plsť na výrobu tašky a šálu a rukavice.


Jak na to?
2Začni od nejjednodušší šály. Tady nepotřebuješ žádná razítka, ale jen své ruce. Barvu na textil si rozpusť ve vaničkách, dlaně do nich namáječ a tiskej (opatrně, abys nenakapala všude okolo), nebo si barvu napatlej přímo na dlaně, záleží na konzistenci barvy. Své dílo nech řádně zaschnout - pozor, aby se ti někde neobtisklo.
3Na ponožky, rukavice a konec konců i tašku budeš potřebovat malá razítka ve tvaru tlapek nebo stopiček. Vyrobíš si je úplně jednoduše - nakreslíš si šablonu na papír, vystřihneš ji, pak ji přiložíš na rozkrojenou bramboru a obkreslíš do brambory její tvar.
4Pak ho nožem několikrát do hloubky objedeš a okrájíš okolo (přesně podle obrázku). Razítko pak namáčej do barvy nebo ho natírej štětcem a tiskej. Jelikož budeš střídat barvy, můžeš si vyrobit 2 - 3 razítka nebo to jedno vždy důkladně umýt. Což samozřejmě platí i o tvých dlaní při tiskání na šálu.
5Nastříhanou látku na tašku (nejlíp plsť, protože se netřepí) si nejdřív potiskej a potom sešij (po rubu a pak obrať). Barevnými bavlnkami obšij okraje a hotovo! Nakonec můžeš tašku ozdobit ještě nějakým hezkým knoflíkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama