Složka pro krásu: Kyselina listová

18. září 2006 v 23:59 |  Pleťový masky

Složka pro krásu: Kyselina listová

Věřte nebo ne, ale kyselina listová je číslo 1 pro vaši krásu. Kyselina listová a nebo vitamin B7. Snižuje také riziko onemocnění Alzheimerovo chorobou. Je nepostradatelná pro buněčné dělení, buněčný metabolismus a pro regeneraci DNA. Má přímo zázračnou schopnost omladit kožní buňky zevnitř. Název kyseliny je odvozený z latinského slova folium - list -, protože se nachází hlavně v listové zelenině.


Rostilny, které obsahují kyselinu listovou ( B7 ):


http://i.iinfo.cz/s/wall1/fazolem.jpgFAZOLE obsahují velké množství bílkovin, vlákninu a další důležité látky, jako je vápník, draslík, železo, vitaminy skupiny A, E a B. Snižují nebezpečí vzniku rakoviny tlustého střeva.

http://www.exver.cz/images/pomeranc.jpgPOMERANČE díky vitaminu C a selenu posilují imunitu. Obsahují i vitaminy skupiny B a minerální látky.

http://www.veda.cz/dwn/5430/11802B_brokolice.jpgBROKOLICE je bohatá na vitamin C, vitamin E, železo, biotin, draslík, vápník a další minerály. Obsahuje hodně vlákniny. Napomáhá prevenci rakoviny, působí dobře na činnost střev.

http://www.thajsko.com/jidlo/zelenina/zelenina12.jpgKADEŘAVÝ SALÁT neobsahuje téměř žádné kalorie. Je výborným zdrojem folátů, draslíku, manganu, hořčíků, železa, mědi a síry, ale také vitaminů jako B6, E, P. Má také velké množství vlákniny.

Obrázek “http://www.posilovani.net/foto/vyziva/avokado.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.AVOKÁDO je bohaté na rostlinný tuk. Chutná dužina je zdrojem draslíku, folátů a hořčíku. Používá se jak v kuchyni, tak v kosmetice, zejména ve výrobcích na suchou pokožku a na vlasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama