Rebelské tričko

29. září 2006 v 0:38
Co budeš potřebovat?
Asi 0,5 m tylu (mívají ho všude v obchodech s látkami). Jeho výhody: je laciný a netřepí se. Stuhu na sešněrování, bavlnku v barvě tylu, bílou nebo i jinak barevnou bavlnku na postranní ,uzlíkování", placky, nůžky a jehlu. A nějaké to tričko jako základ!
final halena

Jak na to?
1
1. krok
Potřebuješ nejlíp jednobarevný vršek, který ti dobře sedí a neplandá na tobě (třeba bavlněné tričko s trochou elastanu). Ustřihni lem u krku (výstřih vytvaruj, jak se ti líbí), rukávy a dolní lem (podle vkusu si tričko zkrať). Pokud je s obrázkem nebo nějakým vzorem, otoč ho na ruby, protože to by výsledný dojem jen rušilo.
2
2. krok
Prostřihni dva švy - jeden postranní a jeden naproti němu u výstřihu (na konečném obrázku jsou svázány trikolorou). Vystřihni tylový díl podle obrysu trička - radši o malinko větší než menší. Dál si z tylu vystříhej nebo natrhej proužky a "uchmoustej" růži - při její výrobě si můžeš pomoct červenou bavlnkou. Proužky tylu mohou být různě široké, některé můžeš ztenčit zakroucením, některé nech viset od růže.
3
3. krok
Do tylu nůžkami prostříhej menší díry. Navrch naaranžuj tylové proužky i růži a až budeš se svým výtvorem spokojená, přichyť je jedním stehem červené bavlnky k tylovému vršku. Na nerozstřižených švech přichyť tyl k tričku bílou bavlnou tak, že vpíchneš blízko u švu, vypíchneš kousek za ním a oba konce k sobě svážeš.
4
4. krok
Závěrečná fáze: Podél rozstřižených švů si udělej díry skrz tričko a tyl pro šněrování trikolory. Pak provlékni stužku podle obrázku a dole si zavaž velkou mašli. To samé pochopitelně udělej i s horním švem u výstřihu. Nakonec si svůj model můžeš dozdobit plackami nebo cvočky, ale mysli na to, že méně je někdy více. Jo, a praní je určitě lepší ruční:-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama