Odvážná námořnice

29. září 2006 v 0:38
Co budeš potřebovat?
Jednu už dávno nemoderní skládanou sukni nejlépe světlé barvy (na tmavé je barva hůř vidět), nůžky, obyčejnou barvu ve spreji - třeba na kov, plast, dřevo, prakticky na cokoli, izolepu, krejčovský metr - vsadíme se, že budeš muset zkracovat délku:-), jehlu, nit a igelit na přikrytí zbytku sukně a širokého okolí.
sukne final

Jak na to?
11
1. krok
Na 99 % přijdou nejdřív ke slovu nůžky a metr. Dobře zvaž, jak moc chceš sukni skutečně zkrátit, protože jakmile střihneš, bude na nějaké rozmýšlení příliš pozdě. Od pasu dolů si naměř zvolenou délku a udělej si co nejvíc znamének vedle sebe. Ty potom podle pravítka tence propoj krejčovskou křídou nebo obyčejnou tužkou.
2 sukne
2. krok
Příprava na sprejování: Kromě izolepy budeš potřebovat ještě větší kus igelitu, kterým přikryješ horní část sukně, která má zůstat bílá. Než začneš lepit izolepové proužky, bylo by možná nejlepší si svou představu nakreslit. Z obrázku uvidíš, jak široké chceš mít jednotlivé červené pruhy i jak silné chceš bílé mezery. Izolepu lep v pečlivých rovných proužcích přes sklady. (Aby ti to někde neujelo, radši si je předem lehce narýsuj.)
33
3. krok
Přichází na řadu samotná část barvení. Ze zkušenosti ti můžeme říct, že barva ve spreji je fakt nejlepší. Patlat to štětcem a barvami na látku nezkoušej, jednak nejsou krycí a jednak bys nikdy nedocílila tak rovnoměrného efektu. Nejdřív nastříkej jednu stranu, počkej, až zaschne, a pak druhou. P. S. Novin nebo igelitů kolem tebe nebude nikdy moc:-)
44
4. krok
To už je jen taková perlička na konec. Z látky, co ti zbyla, odstřihni libovolně široký pruh látky a ,složený" ho nastříkej. Potom, co roztáhneš sklady, ti vznikne taková pěkná zebra. ,Umělecky" ho vytvaruj do kytky, navrch přidej třeba ještě jeden ,chmoustanec" z úplně tenoulinkatého proužku, všechno to spíchni jehlou a nití a přišij u pasu. Hotovo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama